در دورانی که تاریکی تمام اروپا را در برگرفته بود .ایتالیا از میان شهری در کرانه ی رود آرنو شروع به نفس کشیدن کرد. 

شهری که مهد معماری و فرهنگ رنسانس در ایتالیا شد. جای تعجب ندارد اگر به زادگاه مردان بزرگی همچون میکل آنژ، رافائل و لئوناردو داوینچی  لقب زیباترین شهر جهان را بدهیم. 

فلورانس که توانسته در طول تاریخ ، معماری خود را حفظ کند ، سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از تمام دنیاست. شهری با جاذبه های توریستی بی نظیر که هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد.

امروز میخواهیم با قسمتی از زیبایی های فلورانس آشنا شویم.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیور

نماد شهر فلورانس. کلیسایی که ساخت آن صد و چهل سال به طول انجامید. اگر حوصله به خرج دهید و بخواهید به گنبد این کلیسا بروید. بعد از 463 پله میتوانید نمای نزدیکی از نقاشی ( داوری نهایی) و نمایی از کل شهر را ببینید. 

گالریا دل آکادمیا

اگر میخواهید سری به مجسمه ی داوود اثر میکل آنژ بزنید. باید به گالری آکادمی بروید. اولین مدرسه  نقاشی و تصویرگری در اروپا که امروزه به موزه تبدیل شده است

کلیسای سانتا کروچه

یکی دیگر از کلیسا های مهم فلورانس ، کلیسای صلیب مقدس ( سانتا کروچه) است که آرامگاه بسیاری از روشنگران ایتالیایی مانند گالیله، ماکیاولی و میکل آنژ در این کلیسا قرار دارد. 

 پونته وچیو

پلی که حتی هیتلر را به وجد می آورد. در اواخر جنگ جهانی دومی تنها پلی که از دستور مستقیم نابودی جان سالم به در برد،  پل پونته وچیو بود. هیتلر این پل را زیباتر از آن می دانست که ویران شود، پلی  بیشتر شبیه به یک خیابان مجلل که  مکانی مناسب برای لذت بردن از پهنه ی رود آرنو در یک غروب زیباست.

میدان سینیوریا

در فلورانس میدان‌های زیادی وجود دارد اما میدان Piazza della Signoria قلب سیاسی شهر فلورانس در دوران‌ مختلف بوده. مسیرهای این میدان هر کدام به یک جای دیدنی فلورانس ختم می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن